Menu
קישור לכתבה

אנו מאוד מרוצים מהתהליך שעברנו. באנו מוכנים וחדורי מטרה ולכן קיבלנו את כל הכלים להתמודדות עם ההוצאות ותכנון העתיד הכלכלי.

לפני הפגישה היינו במצב של הלוואות רבות, חוסר שליטה בהוצאות וחוסר ביטחון בלעשות צעדים משמעותיים למעבר לדירה גדולה יותר. לקחנו הלוואות חדשות כמעט כל חודש מכיוון שלא עמדנו בהוצאות.

לאחר התהליך אנו מרגישים סדר במצב כלכלי שלנו ולא מפחדים לפני ה- 10 לחודש שבו יורדות כל ההוצאות. כמו כן, אנחנו מרגישים מלאי ביטחון לקראת המעבר לדירה גדולה יותר.

התהליך עזר לנו מאוד להטמיע התנהלות כלכלית לפי תקציבים מוגדרים מראש. אם לסכם, שלושת ההישגים העיקריים של התהליך:

 • להפסיק לקחת הלוואות בסוף החודש
 • לעמוד בתקציב ועדיין להיות ברמת חיים טובה
 • מוכנים כלכלית למעבר לדירה גדולה יותר ולהוצאות גדולות יותר

התהליך עזר לנו גם להתגבר על בעיות רבות כמו: חוסר שליטה בהוצאות והוצאת מזומנים רבים ובזבוז בלי לדעת על מה.

לסיכום הדבר, אנו מאוד מרוצים מהתהליך שעברנו. באנו מוכנים וחדורי מטרה ולכן קיבלנו את כל הכלים להתמודדות עם ההוצאות ותכנון העתיד הכלכלי.

נמליץ בחום על התהליך אך כמובן אך ורק אם האנשים מוכנים באמת לשמוע, לקבל ולשנות את ההרגלים הישנים שלהם.

אלה ואנדרי אודסקי, נס ציונה
קישור לכתבה

בוודאי נמליץ לחברים שלנו לעבור תהליך דומה כי זאת ההחלטה הכי חשובה שלקחנו בשנים האחרונות!

נכנסנו לתהליך אימון וייעוץ לכלכלת המשפחה עם זוגיות במצב רגיש, חוסר אינטימיות, לחצים עקב המצב הכלכלי וגירעונות של כ- 5,000 ₪ בכל חודש. החיים שלנו השתנו משמעותית לטובה, יש עכשיו בקרה מסודרת, שיטת העבודה עם מעטפות מוצלחת, יש הרבה יותר רגוע נפשית והזוגיות שלנו טובה יותר. כבר במהלך התהליך הגענו להישגים רבים כמו לקיחת אחריות, עמידה בתקציב קבוע מראש, ניהול משאבים נכון, איפוס מצב החשבונות והתחלת החיסכון. במהלך התהליך כרטיסי האשראי שלנו בוטלו ולא הוחזרו מיוזמתנו וכן הפסקנו לצבור חובות. לסיכום העבודה עם אלכס, אפשר להגיד שהייתה כימיה טובה מלכתחילה וגם הבנה של הצרכים כלפינו מצידכם. בוודאי נמליץ לחברים שלנו לעבור תהליך דומה כי זאת ההחלטה הכי חשובה שלקחנו בשנים האחרונות!

אורן ולירז גולן, אשדוד
קישור לכתבה

העבודה עם אלכס עשתה לנו הרבה מאוד סדר וידענו לנהל מו"מ רציני מול הבנקים

אנו לקחנו משכנתא עם אלכס שעזר לנו לתכנן את כל המהלך ולעשות עבודת שטח יסודית מול הבנקים. אנחנו לא כלכלנים ולכן הידע שלנו במשכנתאות די מוגבל אך יחד עם זאת ברור לנו שיש הרבה היבטים קריטיים שמשפיעים בצורה משמעותית על המשכנתא וצריך להבין בהם טוב בעת קבלת ההחלטה.

העבודה עם אלכס עשתה לנו הרבה מאוד סדר וידענו לנהל מו"מ רציני מול הבנקים שבסוף הביא פירות – קיבלנו הצעה באמת משתלמת מבנק מזרחי טפחות.

בשמחה נמליץ לכל החברים שלנו שמתכוונים לקחת משכנתא בתקופה הקרובה לפנות לאלכס שידע לבנות להם הרכב משכנתא חסכוני ולהדריך בעבודה יעילה מול הבנקים.

אלכס גורביץ, תל אביב
קישור לכתבה

אלכס תודה רבה לך! אנחנו בעזרתך, תוך חודש בלבד, עשינו מיחזור משכנתא וחסכנו 135,000 ₪.

אלכס תודה רבה לך! אנחנו בעזרתך, תוך חודש בלבד, עשינו מיחזור משכנתא וחסכנו 135,000 ₪.

חבל רק שלא פגשנו אותך קודם וכתוצאה מכך בשמונה השנים האחרונות הבנק הרוויח הרבה מאוד כסף. למה לתת אותו במתנה לבנק, אם אפשר פשוט לעשות מיחזור משכנתא ולחסוך כסף לדברים הרבה יותר חשובים?

אנחנו לא ידענו שיכול להיות כזה חיסכון משמעותי וכל זה בגלל בנייה נכונה של התמהיל ושיפור משמעותי בריביות. נמליץ לכל החברים שלנו לעשות מיחזור משכנתא דרכך כי זאת הדרך הבטוחה ביותר לחסוך הרבה מאוד כסף!

אלה גרינברג, ראשון לציון
קישור לכתבה

התהליך ללקיחת המשכנתא עם אלכס שר היה נעים, מקצועי, זריז וחסכוני.

לפני שפגשנו את אלכס שר, התחלנו לברר את הנושא מול הבנקים, ומהר מאוד הבנו שיש פה הרבה מאוד עניינים מקצועיים שאנחנו לא מבינים בהם… ולא פחות חשוב מכך, הבנו שהאינטרסים של הבנק לא בהכרח מתאימים לאינטרסים שלנו… האלטרנטיבה הייתה להשקיע חודשים בלימוד הנושא, או להיעזר בשירותים של יועץ משכנתאות אובייקטיבי… ואז הרמנו טלפון לאלכס.

תהליך לקיחת המשכנתא עם אלכס שר היה נעים, מקצועי, זריז וחסכוני. כבר בשלב של תכנון המשכנתא, אלכס בנה לנו תמהיל מאוזן שלוקח בחשבון את הצרכים האמתיים שלנו. לאחר מכן, כל מה שנשאר זה לעבור את רוב הבנקים, כאשר אנחנו יודעים בדיוק מה לבקש. בשלב של ניהול מו"מ מול הבנקים אלכס היה לצדנו ועזר לנו לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבורנו. אין לנו ספק שכל זה לא היה קורה ללא יועץ משכנתאות שמכיר את המערכת מבפנים ויכול היה לכוון אותנו במקצועיות לתוצאה הרצויה. אנחנו ממליצים לכל מי שצריך משכנתא להיעזר בשירותים של אלכס שר. זאת תהיה בוודאות ההשקעה הכי טובה שלכם.

מייק ואלונה, כפר סבא
קישור לכתבה

העבודה הייתה מאוד נעימה עם אלכס שר שהיה קשוב לאורך כל התהליך ועשה עבודה מעולה על התקציב שהתאים לנו בדיוק!

המצב הכלכלי לפני תחילת התהליך היה במצב כזה שהינו מרוויחים אבל אף פעם לא ידענו כמה בדיוק ולאן בדיוק הלך הכסף. זה היה מאוד מתסכל והרגשה של טחינת מים ועמידה במקום!

התהליך שעברנו עזר לנו להרגיש שבאמת מרוויחים כסף ולא רק מרוויחים אלא גם יודעים על מה הוא הולך ושיש כסף והכול הרבה יותר מסודר.

ההישגים העיקריים שלנו שסוף כל סוף הצלחנו לעמוד בתקציב ולדעת איך להשתמש איתו. כמו כן, למדנו מאלכס איך לחלק את התקציב בצורה הנכונה.

הצלחנו להתגבר על הרבה מאוד בעיות כמו בעיות של שינה ושל מרדף לאחר הכסף. עכשיו ישנה תחושה של שלווה ויותר רוגע במצב הכלכלי.

העבודה הייתה מאוד נעימה עם אלכס שר שהיה קשוב לאורך כל התהליך ועשה עבודה מעולה על התקציב שהתאים לנו בדיוק! הרגשנו חופשי לפנות אליו לשאלות שהתעוררו.

כבר המלצנו למשפחה שלנו לעבור תהליך דומה.

אלמוג ולאריסה חסן, אשקלון
קישור לכתבה

בעקבות התהליך הנפלא שעברנו, החיים שלנו השתנו בחשיבה, באורח החיים ובדרך שבה אנו מתכננים להוציא כל שקל מהארנק.

לפני הפגישה עם אלכס ולפני התבשלות הרעיון הייתה לנו מועקה וחוסר שעות שינה. לא ראינו כיצד ניתן לשנות ולחיות אחרת ואם אפשר בכלל. אנו שני אנשים משכילים ועובדים שלא הצליחו להרים את הראש. קנינו הכול, קנינו גם כשלא צריך ולא היינו מחושבים בדבר.

בעקבות התהליך הנפלא שעברנו, החיים שלנו השתנו בחשיבה, באורח החיים ובדרך שבה אנו מתכננים להוציא כל שקל מהארנק.

התהליך עזר לנו להטמיע:

 • שיטת המעטפות שכל כך שומרת אלינו
 • הצלחנו לקחת הלוואות באותם היקפים ובעלי החזר ותנאים טובים יותר.
 • הקטנת החזרים של הלוואות מ-5,700 ₪ ירדנו ל-3,800 ₪.
 • עריכת קניות באופן מושכל הכולל רשימה מתומחרת.
 • הקטנת המינוס והתנהלות תקינה.
 • הערכות לקראת קידום של עדי בעבודה.
 • בניית מספר תסריטים שיכולים להמחיש אופן שונה של אורח חיים.

אם מסתכלים במקרו אז כל הבעיות עוד לא נפתרו הן רק קטנו. אך ברור לנו שמדובר בעניין של זמן שהמצב ישתפר עוד יותר, מבחינתנו אנו עודנו בתוך התהליך.

לסיכום זכינו לשיתוף פעולה מלא מצד של אלכס, תוך מתן שקיפות מלאה לכל הנתונים. זמינות אין סופית לכל שאלה שהייתה בדרך ואפילו הטיפשית ביותר.

אין ספק שנמליץ לחברים שלנו שנמצאים במצב דומה לעבור תהליך ובעזרתו לקבל כלים לחיים. המספרים בחשבונות הבנק מדברים בעד עצמם, אבל לא רק הם ההצלחה. אלא החשיבה והאופן בו אנו מתנהלים ומנהלים את משק הבית שלנו והכול בזכות האחד והיחיד- אלכס שר!

טלי ועדי חפץ, חדרה
קישור לכתבה

אין טלפונים מהבנק, זוגיות משתפרת, יש שיתוף פעולה ורצון להמשיך ביחד.

המצב הכלכלי לפני התהליך היה קשה, המינוס גדל כל חודש לממדים בלתי צפויים, קיבלנו טלפונים מהבנק, ניסינו להתמודד בעזרת ההלוואות והכל הלך ונהיה רק יותר גרוע. זה השפיע על המצב המשפחתי והביא למריבות, ניתוק, חוסר רצון לשיתוף פעולה ומתחים בזוגיות. איבדנו תקווה שאנחנו יכולים לתקן את המצב ולא ראינו שום "אור" שיכול להאיר לנו את הדרך.
בעזרת התהליך שעברנו, נעלמו "הסודות" הקשורים לחשבון הבנק שלנו, סוף סוף הצלחנו לנהל דיאלוג בקשר לניהול כלכלי בבית. אנחנו נהיינו שותפים, מתייעצים בקשר לכל צעד, מרגישים שיש תקווה, רואים את הפתרון, יודעים שצריך לעבוד השנה מאוד קשה, אבל זה שווה.

ההישגים העיקריים שלנו בתהליך הם: לא משתמשים בכרטיס אשראי, הקצבה של מזומנים, יודעים להגיד " לא" כשצריך וקניות בסופר- בהשוואת מחירים, חיים ממה שיש לנו!!!

התהליך פתר לנו המון בעיות: אין טלפונים מהבנק, זוגיות משתפרת, יש שיתוף פעולה ורצון להמשיך ביחד. היינו "חיים בסרט" בלי להיות מחושבים ומודעים למצב באמת. היום אנחנו מתנהלים לפי מה שיש לנו, לפי המאזן שבנינו בעזרתכם. הגענו למסקנה שאפשר לחיות ללא חסר וגם לחסוך ולתכנן את העתיד. חבל שלא עשינו את זה יותר מוקדם בחיים שלנו.

אם לסכם בקצרה, קיבלנו מענה, עידוד חיזוק והכוונה לאורך של כל התהליך. התרשמנו, מהרגע הראשון. בתחילת התהליך היו קצת חששות שלא נצליח וזה עוד "בזבוז" של כספים, אבל … נוכחנו לדעת מהר מאוד שאפשר אחרת, היינו בציפייה לכל פגישה שלנו. היה כיף לעבוד עם אלכס שר, תמיד היית קשוב וסבלני, הסברת ותמכת. אנחנו מרוצים מאוד. תודה רבה רבה רבה.

ברור שנמליץ על תהליך דומה לכל הסובבים שלנו. בדרך כלל לא נהוג לדבר על בעיות כלכליות כקול רעם, אבל אם נשמע שמישהו זקוק לעזרה ונקלע למצב כלכלי קשה נשמח להמליץ מכל הלב.

ג'ני ומורדי נידם, דימונה
קישור לכתבה

התהליך שעברנו עזר לנו להפחית את הלחץ ודאגות לעתיד.

היינו במצב של חובות, הלוואות, מינוס ותסכול. במהלך התהליך החיים שלנו השתנו לאופטימיות לעתיד טוב יותר. עכשיו אנחנו מחייכים. תוך שלושה חודשים של עבודה הגענו להישגים בולטים כמו: תקציב מאוזן וברור, תקשורת טובה יותר בינינו, הבנה ברורה יותר בכלכלת הבית ומוכנות לעשות שינויים נדרשים. התהליך שעברנו עזר לנו להפחית את הלחץ ודאגות לעתיד. המסר שלנו לאנשים במצב דומה: לא לפחד לקחת עזרה אפילו "שזה בושה". התהליך לימד אותנו להסתכל לטווח ארוך ולא רק לעכשיו. אנחנו עוד לא התגברנו על כל הפחדים לגמרי אבל רואים אור בקצה המנהרה. אם לסכם את התהליך בקצרה: אנחנו יצאנו לדרך חדשה עם הרגשה טובה שיש מישהו שעומד לצדנו ומבין אותנו.

דסמונד וסטייסי מוס, חדרה
בעזרת התהליך הצלחנו להטמיע התנהלות כלכלנית נכונה ושמירה על מסגרת תקציב חודשית

בעזרת התהליך הצלחנו להטמיע התנהלות כלכלנית נכונה ושמירה על מסגרת תקציב חודשית

אנחנו זוג נשוי + 1, היה לנו גירעון קבוע וגדול בבנק, חוסר מודעות מה קורה ומחשבה תמימה שהכול יהיה בסדר (שהייתה נגמרת רע מאוד אם לא היינו נפגשים עם אלכס).

התהליך עזר לנו לקבל מודעות לכסף וזה מאוד חשוב עבורנו. כמו כן, התהליך נגע בעוד הרבה מאוד תחומי חיים, נתן שקט נפשי והכי חשוב אפשר לנו רוגע בבית ובזוגיות (מבלי שידענו כמה זה משפיע לרעה).

בעזרת התהליך הצלחנו להטמיע התנהלות כלכלנית נכונה ושמירה על מסגרת תקציב חודשית, הצלחנו ליצור תכנית כלכלית לעתיד וכן יצאנו עם תקווה שאם נשמור על התכנית לאורך זמן – נצא מכל ההתחייבויות ונגיע ליעדים כלכליים שהצבנו לעצמינו בעתיד.

כבר במהלך התהליך חלק מהבעיות שלנו החלו להיפטר:

 • הגירעון נעדר והמינוס התחיל להיסגר
 • תקציב שלנו וההוצאות נהיו שקופים הרבה יותר
 • השגנו שליטה על התנהלות כלכלית שלנו וזה ישר הקרין לטובה לשאר תחומי החיים

באנו עם הרבה מוטיבציה להצליח בתהליך אבל עם הרבה בלבול, פחדים וחוסר ידע. לאחר שאספנו את כל המידע על ההוצאות שלנו (תהליך חשוב מאוד בפני עצמו) וקיבלנו תמונה מדויקת – בנינו עם אלכס שר, תקציב משפחתי חדש שעונה על הצרכים שלנו במדויק.

אנחנו ממליצים על התהליך כי זה תהליך שמשנה חיים ומשנה חשיבה. כמו כן, הוא עוזר להשיג שליטה על החיים ולהתכונן לעתיד בצורה אמתית וברורה.

אלכס תודה רבה לך! עזרת לנו מאוד! רק בריאות והצלחות!

ירדן וחגי גלילי, רמת גן

משפחה מרמת גן
Top